česky | english

Články, cestopisy, postřehy

Na této stránce se s Vámi podělím o mé zážitky z cest a o mé úvahy na různá témata, která jsou mi blízká.

Vzhledem k tomu, že většinu času trávím ve světě a mám tam spoustu kamarádů a fanoušků, zveřejňuju články převážně v angličtině.


Rozlučka s bratříčkem

8.12.2014

Rozlučka s bratříčkemV nejvetší metropoli Britské Kolumbie už žiji přes 4 roky a nejmladší z mých tří bratrů se za mnou vydal v květnu 2012. Poté, co nám umřela maminka a on se rozhodl ukončit dlouhodobý vztah s přítelkyní už ho doma nic moc nedrželo. Vancouver si zamiloval stejně jako já, běhěm pár dní. U mě to byla láska na první pohled, u něj to trvalo o něco déle, ale taková už je Tomova nátura, víc rozvážná než můj vnitřní oheň, který se težko krotí.

číst dál...


Indické putování ne příliš klikaté

10.5.2013

Odjezd z Rishikeshe nebyl snadný. Jak už to bývá, poslední den byl ten nejlepší. Po velmi dynamické hodině jógy, zpocení jak fandové McDonaldu v květnové zácpě v Mumbaji, když přestane foukat vítr a ani zkušený řidič rikši nemůže kličkovat hafólem dopravních prostředků, mezi kterými by se ani vyhublý indický pes neprotáhl, jsme se svlažili v Ganze tekoucí přímo pod schody školy, kde nás tak účině týrali Ashtangou.

číst dál...


Z Nepálu do Vašich srdcí

5.4.2013

Tento blog věnuji všem mým českým čtenářům. Dlužím vám to za vaši přízeň a za přespříliš času bez jediného řádku napsaného česky mojí rukou. Předem se omlouvám za hrubky, přeci je to jen už přes rok co jsem nepublikoval nic v mé mateřštině.

číst dál...


We are just raindrops

20.8.2012

Here we are, Falling down from the sky in this brief journey we call life, a million different reflections of our universal core.

číst dál...


Why do I paint?

14.6.2012

As a kid, I never asked myself that question, even thought I spent whole days painting with my cheap watercolors, occasionally switching to dry or oil pastels, then coming back to watercolors. I was in my world and time passed without notice.

číst dál...


ESL dilemma part 3

7.6.2012

Shortly after my return from Argentina I felt the emptiness inside me growing. My job did not fulfill me, not even my chica and fiestas, and the constant Dublin rain and general lack of culture scene so omnipresent in Prague pissed me off to put it mildly. I missed Argentina, its sun and open horizons. I craved the dust of the road more than anything else. Not surprisingly, few weeks later, I happened to walk that street which happened to have this board advertising sale of around-the-world tick

číst dál...


ESL dilemma part 2

5.6.2012

In a month-or-so time I bought a Spanish-French dictionary and launched myself into reading my first book in Spanish. If you think I opted for something simple and short you are dead wrong. The first book I read in Spanish was Lord of Rings from Tolkien. The whole freaking trilogy! Reason for my choice was not that I felt as confident as to read such a Bible after such a short time of studies, but because I was in love with that book and I already read it in Czech and French. My dad used to

číst dál...

Obrazy Galerie Talent ART Chaty a chalupy k pronajmutí penziony gemmoterapie online